Sıcak içeçekler tüketilirken kullanılan bardakların bu sıcaklıklara dayanıklı yapıda olması ve içim esnasında kırılma,

erime gibi tepkiler göstermemesi gerekmektedir. Karton bardaklar sıcak içeceklerin tüketiminde en iyi formda kullanılan bardaklar olurken siz de verdiğiniz davetlerde ya da toplu kullanımlarda sıcak içecekler için karton bardakları tercih etmelisiniz.

k333Karton bardak kullanımı sadece sıcak içeçekler için olurken çay, kahve ya da bitki çayları bu formda bulunan bardaklar için iyi birer kullanım sağlamaktadır. Genel olarak klasik bir görüntü oluşturan kağıt bardaklar tek tip kullanımları ile tüketicilerini memnun etmektedir. İsteyen kurumlar kağıt bardaklara kendi logolarını basarken bu reklam masrafları ile kendini amorti edebilmektedir. Kağıt bardaklarda bulunan reklam logoları kurumlar içerisinde sık kullanılan bir işleyiş olurken bunun yanında kağıt bardakları geri dönüşümleri için de çevreci bulunmaktadır.

Sıcak içecek tüketiminde ilk zamanlarda cam bardak ya da kupaların kullanımı tekrar tekrar kullanım açısından ekonomik bulunsa da bu hijyen açısından sağlıklı bulunmamıştır. Bir cam bardak bir kez kullanıldıktan sonra doğru sıcaklıkta yıkanmadığında üzerinde bakteriler üremeye devam etmekte ve bir başkasının kullanımı için hiç de sağlıklı olmamaktadır. Bu nedenle siz de toplu davetlerinizde ya da sıcak içecek verilen davetlerde karton bardakları kullanmalısınız.