Evlerde çöp poşeti kullanımı yaygın hale gelirken bu alanda üreticilerde farklı ürünler piyasaya sürmeye  başladılar. Yeni dönem çöp poşetleri kendinden parfümlü, renkli ve taşıma için kendinden farklı aparatlara sahip olurken tüm bunlar çöp poşetlerinin kullanımını kolaylaştırmak ve tüketicinin ilgisini çekmeye yönelik olarak hazırlanmaktadır.

c333Çöp torbaları  renkli kullanımları ile çöplerin kötü görünümlerini daha şık bir hale sokarken çöplerin taşınmasını ve bir yerde tutulmasını da daha kolay bir hale sokmaktadır. Çöp poşetlerinin ev dışında daha kalabalık ve toplu kullanımların olduğu yerlerde kullanmak ise farklı yapıda poşet ihtiyacını doğurmaktadır. Toplu alanlarda oluşan çöpler genel olarak daha fazla olması nedeni ile kalın çöp poşeti ihtiyacını doğurmakta aynı zamanda bu çöp poşetlerinin de içerisini göstermemesi için koyu renkte olmaları gerekmektedir. Siyah genel olarak bilindik bir görüntü oluştururken çöp poşetlerinde görüntünün daha şık olmasını sağlamak için koyu mavi çöp poşetleri de bulunmaktadır.

Alışveriş merkezlerinde ya da kalabalık iş hanlarında çöp kovalarında olması gereken poşetler kalın büyük yapıda sanayi tipi çöp poşetleri olurken bu poşetlerin dayanıklılık açısından daha iyi olması kullanımlarında ve sonrasında kolay taşınmalarını sağlamaktadır. Kullanımı kolay olan büyük kalın çöp poşetleri hijyen açısından da gerçekten ihtiyaçlar arasında yer almaktadır.